Als gast woensdagavond in de nieuwsuitzendingen van RTL TVI en de RTBF verdedigde Georges-Louis Bouchez, voorzitter van de MR, een duidelijke lijn: uit de crisis geraken, de overheidsfinanciën saneren en de economie weer aanzwengelen. “Het is uitgesloten dat deze regering valt. We zijn dat verplicht aan het land en aan onze medeburgers.”
Voor onze voorzitter moet het debat terugkeren naar de economische realiteit: de uitgaven stijgen te snel in verhouding tot de groei. De MR vraagt dus een begroting die de uitgaven beheerst en tegelijk de creatie van welvaart ondersteunt, onmisbaar voor de financiering van onze openbare diensten, met respect voor het regeerakkoord.
Het compromis, zonder de economie op te offeren
“Ik heb geen enkel probleem om compromissen te sluiten, ik heb geen taboes. Maar ik heb één regel: we moeten de economie van dit land weer aanzwengelen”, benadrukte Georges-Louis Bouchez. Hij herinnert eraan dat het regeerakkoord voorziet in een beperking van de nieuwe inkomsten tot een negende van de totale inspanning.
Onze prioriteit: de investering verdedigen, de bedrijven en de jobs die ze creëren. De fiscaliteit verzwaren met het risico op sluitingen en ontslagen zou verliezen op beide vlakken betekenen.
Om de situatie te deblokkeren, zegt Georges-Louis Bouchez open te staan voor beide wegen: de onderhandelingen voortzetten binnen het huidige kader met de vicepremiers, of de partijvoorzitters samenbrengen om het regeerakkoord opnieuw te bespreken. Met één eis: uitmonden in een verantwoordelijke oplossing voor het land en zijn burgers.