Georges-Louis Bouchez wil België uitrusten met een grote publieke bankverzekeraar die kan wegen, investeren en onze economische belangen beschermen.
Al te lang ontbreekt het onze land aan strategische ambitie. De toenadering tussen Belfius en Ethias komt precies aan die behoefte tegemoet: een krachtige financiële spelegroep creëren, met een besluitvormingscentrum in Brussel, in staat om de grote economische transities te ondersteunen en onze autonomie tegenover buitenlandse groepen te versterken.
“Dit project berust op een solide industriële logica. Beide instellingen delen al een grotendeels gemeenschappelijk klantenbestand: gemeenten, publieke actoren, particulieren, en er bestaan duidelijke synergieën, onder meer op het vlak van digitalisering, netwerken en beheer. Door hun krachten te bundelen, kunnen Belfius en Ethias belangrijke schaalvoordelen realiseren en hun concurrentiepositie verbeteren”, legt de voorzitter van de MR uit.
Naast de performantie is er ook een strategische inzet. In een context waarin talrijke Belgische financiële actoren onder buitenlandse controle komen, maakt deze toenadering het mogelijk om beslissingscentra in België te behouden en een geleidelijke verzwakking van onze economische soevereiniteit te vermijden.
Ten slotte is deze operatie ook gunstig voor de overheidsfinanciën. Ze zou het mogelijk maken de waardering van Belfius te verhogen, de inkomsten voor de Staat te maximaliseren en de dividenden op lange termijn te versterken.