Overslaan naar inhoud

Druk op ENTER om te zoeken of op ESC om te sluiten

Onze verkozene van de week: Bénédicte Poll

31/10/2024
In het kort

Bénédicte Poll behoudt de absolute meerderheid in Seneffe met 11 zetels op 21 en begint een derde mandaat. Ze gaat een alliantie aan met Les Engagés in plaats van alleen te besturen, en zet in op de samenhang binnen haar team. Prioriteiten: stadscentrum, scholen, energietransitie, mobiliteit en burgerparticipatie.

 

Deze week gaan we naar Seneffe waar de belangrijkste vraag bij deze gemeenteraadsverkiezingen was of de Lijst van de Burgemeester, Bénédicte Poll, haar absolute meerderheid zou bevestigen. Dat was inderdaad het geval, want met 11 zetels op 21 in de gemeenteraad kan Bénédicte Poll met een gerust hart aan een derde mandaat als burgemeester beginnen.

 

 

 

Je combineerde de regionale campagne van 9 juni, waar je 2ᵉ stond in het arrondissement Centre, met de gemeentelijke campagne voor Seneffe. Een verkiezingscampagne betekent veel werk en veel inzet, maar het is vooral een menselijke ervaring. Wat is de mooiste herinnering die je overhoudt aan deze korte maar intense gemeentelijke campagne?


In onze laatste video sloten de kandidaten telkens twee bij twee bij mij aan om een dynamische groep te vormen die door de dreef van het kasteel van Seneffe wandelde. Deze video weerspiegelt de samenhang en het teamwerk die ons de hele campagne lang hebben gedreven.

Het is natuurlijk nog beter wanneer een campagne uitmondt in een overwinning. Om de meerderheid te versterken, heb je gekozen om je open te stellen en je te verbinden met Les Engagés. Was dat een vanzelfsprekende keuze?


Na 6 jaar coalitie met Ecolo hebben we hen als eerste gecontacteerd, maar gezien het verlies van 2 van hun 3 zetels, verkozen ze in de oppositie te blijven. We hebben Les Engagés en de PS ontmoet en verschillende scenario's besproken, afhankelijk van het aantal schepenen, de bevoegdheden, de programma's, maar ook van de mensen om mee samen te werken. Samen met alle verkozenen hebben we de verschillende scenario's geëvalueerd, inclusief de optie om alleen te besturen, en de keuze viel op een partnerschap met Les Engagés.

Je bent nu al 12 jaar burgemeester van Seneffe en je vertrekt voor nog eens 6 jaar. Wat zullen de uitdagingen en prioriteiten zijn van de komende legislatuur?


Op het vlak van infrastructuur zullen de twee grote uitdagingen de revitalisering van het centrum van Seneffe zijn, waar een verkrotte zone is ontstaan door de aankoop van talrijke gebouwen door onze voorgangers zonder echt project, en aanzienlijke investeringen in onze schoolgebouwen. Maar de uitdaging zal ook zijn om de gemeente verder uit te rusten om te beantwoorden aan de uitdagingen van de energietransitie en mobiliteit, terwijl we de burgers nog meer betrekken bij het beslissingsproces.

En om af te sluiten, als we door jouw gemeente rijden, wat is jouw top 3 van plekken die je niet mag missen?


Het kasteel van Seneffe is uiteraard een absolute must. Maar ook het centrum van Feluy is een omweg waard, met zijn steegjes, zijn burcht en zijn huizen in blauwe steen uit de lokale groeves. En ten slotte: wandelen of fietsen langs het oude kanaal Brussel-Charleroi, een echte groene long die de gemeente doorkruist.

Automatisch vertaald uit het Frans. Lees het origineel