Overslaan naar inhoud

Druk op ENTER om te zoeken of op ESC om te sluiten

Georges-Louis Bouchez blikt in het magazine Knack terug op 2024

13/12/2024
In het kort

Georges-Louis Bouchez blikt in een eindejaarsinterview met Knack terug op een 2024 dat gekenmerkt werd door een historische verkiezingsoverwinning en zijn sleutelrol in de Waalse en federale regeringen. Hij komt daarbij rustiger over, geeft toe een politieke ‘vechtersbaas’ te blijven, maar legt zijn telefoons nu aan de kant om zich te concentreren op de onderhandelingen.

2024 was voor MR-voorzitter Georges-Louis Bouchez het jaar waarin hij zijn vele critici de mond snoerde met een eclatante verkiezingsoverwinning. Hij wist bijna 30 procent van de Waalse kiezers voor zich te winnen, een politieke stunt die in Franstalig België als historisch geldt. Samen met Les Engagés, die andere grote verkiezingsoverwinnaar, maakte hij een Waalse regering. Op federaal niveau is hij een sleutelspeler in de Arizona-formatie onder formateur Bart De Wever (N-VA).

Het was voor de voorzitter dus een boerenjaar. Misschien daardoor zit voor ons een rustiger man dan we gewoon zijn. ‘GLB’ heeft nog altijd zijn beruchte twee mobieltjes, maar ze gaan gedurende vrijwel het hele, twee uur durende gesprek aan de kant. Bewust, legt Bouchez uit, de man die erom bekendstond dat hij sneller twitterde dan zijn schaduw. Ook aan de onderhandelingstafel. ‘Van alle onderhandelaars ben ik degene die het minst op zijn telefoon zit. Ik leg de toestellen op een andere tafel en om het uur kijk ik of er iets dringends is.’ De Waalse liberaal zal natuurlijk altijd een politieke vechtersbaas blijven, dat zit in zijn karakter. Maar de constante geldingsdrang lijkt wat weggeëbd.

Dit zijn niet onze woorden, maar die van de redactie van Knack. In een eindejaarsinterview blikt Georges-Louis Bouchez terug op de binnenlandse en internationale gebeurtenissen.

 

Lees het interview in Knack hier