Na dagen van intensieve consultaties hebben Georges-Louis Bouchez en Maxime Prévot een reeks ontmoetingen afgerond die een cruciale stap markeerden in de vorming van de toekomstige Waalse regering.
Bijna 250 actoren uit diverse sectoren werden gehoord en brachten hun zorgen, verwachtingen en vooral hun aanbevelingen naar voren voor de toekomst van Wallonië en de Federatie Wallonië-Brussel.
Dit proces, ongeëvenaard in omvang voor de vorming van een regionale regering, maakte het mogelijk om de standpunten van talrijke betrokkenen te verzamelen. Van landbouwers die begaan zijn met de toekomst van de familiale landbouw tot milieuactivisten en verdedigers van sociale rechten, elke groep kon haar prioriteiten formuleren met betrekking tot de huidige en toekomstige uitdagingen.
Getuigenissen over landbouw, milieu en sociale zaken, uitgezonden in het RTL info-journaal van 19u: “Ik denk dat de twee onderhandelaars echt luisterden”, “We hebben het gevoel gehoord te zijn geweest”, “Ja, er was luisterbereidheid”.
Zoals Georges-Louis Bouchez benadrukte, gaat het niet alleen om geruststellen, maar ook om het beleid af te stemmen op de realiteit en de verwachtingen van de burgers. Dit zou de manier waarop politiek in Wallonië wordt gevoerd, wel eens kunnen veranderen, door de stem van het terrein directer te integreren in de beleidsvorming.